I Kup Srbije

Galeb uspešan na prvoj trci

Proteklog vikenda 16. aprila održano je prvo ovogodišnje takmičenje u Beogradu na Adi Ciganliji u organizaciji VK Crvena zvezda, I Kup Srbije na kom je nastupilo preko 150 veslača u svim kategorijama. Najuspešniji je bio Partizan i odmah zatim veslači našeg kluba po osvojenim medaljama. Veliki uspeh sa osvojenih 4 zlatne, 4 srebrne i 2 bronzane medalje.

Izveslano je ukupno 22 trke finala, a zlatna odličja su osvojili Anđelija Mladenović u skifu za pionirke, Kosta Banjac i Andrija Simeunović u dvojcu bez kormilara za kadete, Pavle Simić u kombinovanoj posadi sa Crvenom zvezdom u četvercu bez kormilara za juniore, Jovana Stanivuk i Maša Stanisavljević (Čurug / Galeb) u dubl skulu za juniorke, medalje su osvojili još i juniorka Maša Stanisavljević srebro u skifu, Pavle Simić u dvojcu srebrnu medalju sa veslačem zvezde, pionirka Anđa Simić treće mesto, Nenad Ilić u skifu za pionire bronzu, Prodanović, Isaković, Banjac i Simeunović i Stefan Leković u dublu za seniore u kombinaciji sa C. zvezdom. Dobar nastup imao je i Zelić Petar u skifu za seniore koji je zauzeo ukupno 4. mesto, dok se Kristijan Stevanović nije uspeo plasirati u finale. U dublu juniora Isaković i Laković bili su 4.